16 listopada 2017 r. – Wielki Szkolny Dzień Promocji Zdrowia

Po trzech latach działań w Mazowieckiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie ubiegamy się o nadanie wojewódzkiego certyfikatu Szkoły Promującej Zdrowie. Zwieńczeniem starań był zorganizowany w dniu 16 listopada 2017 r. Szkolny Dzień Promocji Zdrowia, podczas którego przeprowadzona została publiczna prezentacja osiągnięć w tym zakresie, przedstawiona przez Pani Edytę Drązikowską i Panią Annę Traut-Seligę. Dużym atutem Naszej Szkoły jest harmonijny rozwój każdego ucznia oraz atmosfera wzajemnego szacunku uczniów i nauczycieli, co pomaga w osiąganiu wysokich wyników.

Ważnym punktem w podsumowaniu projektu był wykład Pani Dziekan Wydziału Nauk Przyrodniczych i Technicznych PWSZ w Skierniewicach dr Joanny Soin – eksperta z zakresu biochemii, biologii komórki i genetyki pt. „Dlaczego jemy słodycze?”.
Ciekawym elementem promującym zdrowie były występy uczniów naszej szkoły oraz zaproszonych przedszkolaków z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego z Puszczy Mariańskiej (przygotowanych pod kierunkiem Pani Karoliny Ciarki).

Odbył się również konkurs na najciekawszy plakat o tematyce zdrowia.

Zaproszeni goście: Pan Wojciech Szustakiewicz, Starosta Powiatu Żyrardowskiego , Pani Grażyna Wojszczyk, Wizytator Kuratorium Oświaty w Warszawie, Pan Michał Staniak, Wójt Gminy Puszcza Mariańska, Pan Andrzej Liszewski, Dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej w Żyrardowie, Pan Łukasz Szymański, pracownik Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Żyrardowie bardzo wysoko ocenili działania z zakresu promocji zdrowia w Naszym Liceum.

Największą atrakcją była degustacja świeżo wyciskanych soków oraz zdrowych przekąsek przygotowanych przez uczniów naszej szkoły. Odkryciem dla niektórych były kolory i pyszny smak soku z buraka czy jarmużu i imbiru.

Koordynatorki szkoły Promującej Zdrowie bardzo dziękują grupie projektowej „Akademii Kompetencji” z klasy 3 mp za pomoc w przygotowaniu i poprowadzeniu uroczystości.