Paczuszka z serca Puszczy

Czas adwentu dla wielu z nas zapewne jest czasem gorących serc przepełnionych dobrocią. To przecież chwile oczekiwania na najwspanialsze Święta Bożego Narodzenia. Myślimy wtedy często, jaką radość sprawić najbliższym, jaki prezent położyć im pod choinką. Najbardziej zaś cieszą się dzieci, a przecież uśmiech maluszków przy świątecznym stole pięknie wypełnia cały dom.
W tym roku taką radość chcą podarować najbardziej potrzebującym dzieciom i ich mamom szlachetne serca uczniów Liceum Ogólnokształcącego im. Czesława Tańskiego w Puszczy Mariańskiej.
Nasz szkoła włączyła się w ogólnopolską akcję prowadzoną przez Fundację Małych Stópek “Paczuszka dla Maluszka”. Wszystkie zebrane prezenty będą przekazane jeszcze przed Świętami do Domu Samotnej Matki w Brwinowie prowadzonej przez s .Małgorzatę Chmielewską ze Wspólnoty “Chleb Życia”.
Jak możesz pomóc?
W porozumieniu z wychowawcą klasy przygotuj paczkę z artykułami higienicznymi, takimi jak: proszki i płyny do prania, kremy, szampony, oliwki, pieluchy, mydła i zostaw ją w bibliotece szkolnej. W Twoim imieniu ofiarujemy ją potrzebującym dzieciom. To wszystko i od teraz oczekuj na bezcenny prezent – uśmiech maluszka.
“Paczuszka dla Maluszka” to bożonarodzeniowa akcja, do której od 2013 r., zawsze w świątecznej atmosferze, zaprasza Fundacja Małych Stópek. Jej adresatami są podobnie jak w ubiegłych latach zaprzyjaźnione instytucje takie jak: domy dziecka, domy małego dziecka, domy samotnej matki oraz hospicja. Ponadto owoce zbiórki trafiają również do mam w trudnej sytuacji życiowej, oczekujących narodzin dzieciątka oraz podopiecznych Fundacji, których maluchy już pojawiły się na świecie.
Symbolem akcji od samego początku jest specjalna „paczuszkowa” bombka. W “Tańskim” akcję koordynują ks. Łukasz Gaj, prof. Beata Marcinkowska oraz prof. Roksana Kulis-Lemiesz.