Projekt “Jobshadowing” Erasmus+

W dniach 23 – 27 maja naszą szkołę odwiedziły dwie nauczycielki ze szkoły IES Faro de Maspalomas z Hiszpanii w ramach projektu “Jobshadowing” Erasmus+. Przez tydzień Pani Carmen Diaz i Ada Navarro obserwowały lekcję prowadzone przez nauczycieli naszego Liceum, którzy dzielili się swoją wiedzą i doświadczeniem, między innymi na lekcjach angielskiego, niemieckiego, biologii i historii. Panie uczestniczyły w Dniu Otwartym, obserwowały rekrutację do projektu unijnego SAID, wzięły udział w jednodniowej wycieczce klasy 2a do Muzeum Lniarskiego w Żyrardowie, zobaczyły musztrę klas mundurowych i policyjnych, zajęcia z uczniami profilu stewardess i stewardów. Wymiana doświadczeń oraz wizyta w Starostwie Powiatu Żyrardowskiego będzie owocowała dalszą współpracą nie tylko między szkołami ale również władzami lokalnymi.