UCZCILIŚMY DZIEŃ PATRONA

Medal za kultywowanie pamięci o Patronie otrzymany przez szkołę w 2018 r. zobowiązuje do uroczystego obchodzenia Dnia Patrona. W tym roku tradycji dopełniliśmy 21 marca.

Na uroczystość, prowadzoną przez Franciszka Lemiesza (2a) i Aleksandrę Polińską (2a), przybyli jak zwykle znamienici goście. Wykład o herbie szlacheckim rodziny Tańskich wygłosił Pan Tadeusz Murzyn, po nim Poseł na Sejm RP Pan Maciej Małecki zaprosił Panią Dyrektor, nauczycieli i uczniów na wystawę o Czesławie i Tadeuszu Tańskich, której szkoła jest współorganizatorem. Już w maju czeka nas więc edukacyjna wycieczka do Sejmu. Nowe spojrzenie na Czesława Tańskiego – tym razem jako dobrego człowieka i przyjaciela – zaproponowała Pani dr Anna Traut-Seliga. Efekty projektów uczniowskich – „Wirtualna ścieżka dydaktyczna im. Czesława Tańskiego” i gra planszowa „Podróż z Patronem. Od marzenia do spełnienia” – przedstawił Michał Oziębły. Najwięcej emocji wzbudził, jak co roku, wybór sobowtóra Czesława Tańskiego. Jury przyznało 1. miejsce Rafałowi Pietrasowi (3a), który oprócz wizualnego podobieństwa do Patrona wyróżnił się wystruganą przez siebie lotnią, 2. miejsce – Maciejowi Sobczakowi (3m) i 3. miejsce – Rafałowi Dmitrukowi (1m). Konkurs mody z lat 20. i 30. przyniósł wygraną Ewelinie Cendrowskiej (2a), Agacie Pindor (2a), Natalii Rosińskiej (1m) oraz Wiktorii Gevorgyan (1m).

Na jesieni odbędzie się uroczyste odsłonięcie pomnika Czesława Tańskiego na cmentarzu w Puszczy Mariańskiej. Będzie do dla nas zwieńczenie roku pamięci o Patronie – artyście, który przypinał ludzkości skrzydła.