Z PRZEDSZKOLAKAMI O OCEANACH

Przez kilka ostatnich tygodni grupa uczniów: Z. Paluch, R. Choła, J. Koźbiał, R. Dmitruk, K. Muś i F. Tomczyk pod opieką A. Rogali przygotowywała program edukacyjny dla przedszkolaków z Puszczy Mariańskiej. 12 czerwca 2019 roku został on zrealizowany. Szkoda, że był to już ostatni projekt szkoły w ramach „Akademii Kompetencji”.
Dużo się działo
Uczniowie wykonali wiele działań, które związane były z obchodzonym 8 czerwca Światowym Dniem Oceanów. Porozmawiali z przedszkolakami o tym, czym jest ocean i co się w nim znajduje. A kiedy do przygotowanej przez siebie planszy oceanu przykleili śmieci, przedszkolaki oczyszczały z nich wodę, działając tym samym proekologicznie. Każde dziecko miało okazję wykazać się umiejętnościami plastycznymi, kolorując wybrany obrazek zwierzęcia – rekina, foki, konika morskiego czy ośmiornicy. Zadania wymagające skupienia uwagi przeplatały się z zabawą – odśpiewaniem piosenki o rybce i rekinie, do której dzieci nauczyły się poruszać, i berkiem z wierszykiem, na koniec którego rekin łapał rybkę i ona stawała się nowym rekinem. Dzieciom bardzo podobał się teatrzyk kukiełkowy na podstawie bajki o śwince Peppie „Przyjaciółki z akwarium”, do której dźwięki zostały nagrane w szkolnym radiowęźle. Dzieci śmiały się, słuchając tej opowieści.
Korzyści obopólne
Oprócz porcji wiedzy, którą uczniowie przekazali przedszkolakom, dzieci otrzymały zdjęcia wykonane aparatem natychmiastowym z wykonaną przez siebie pracą. Dzień ten pokazał, że niektórzy uczniowie naszej szkoły mają predyspozycje do bycia liderem, przedszkolanką, aktorem albo po prostu dobrym rodzicem.
Anna Rogala