>> E – biblioteka < <

7.30-15.00

7.30-10.30

7.30-13.10

UWAGA: Dostępność do biblioteki także poza wyznaczonymi godzinami w uzgodnieniu

z nauczycielami.

Nasza szkoła weźmie udział ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek, która odbędzie się w sobotę 9 czerwca 2018 r. Hasło tegorocznej edycji akcji to: RzeczpospoCzyta!

To będzie wspaniała okazja do zapoznania się z nowymi książkami, w które już niedługo zostanie doposażona nasza szkolna biblioteka. Otrzymaliśmy 4000 zł dofinansowania w ramach „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa”.

Targi edukacyjne dla maturzystów.

W dniu 8 września uczniowie klas trzecich uczestniczyli w targach w Warszawie – ,,Warszawski Salon Maturzystów – Perspektywy 2017″. Targi odbyły się w głównym gmachu Politechniki Warszawskiej. Uczniowie zapoznali się z ofertą  wyższych uczelni oraz uczestniczyli w wykładach – Matura 2018 z języka polskiego, z  języka angielskiego, matematyki i geografii.

Konkurs ,,Misja – książka”

Zapraszamy uczniów do wzięcia udziału w II edycji konkursu – ,,Misja – książka”

Konkurs: Misja – książka! to ogólnopolski turniej literacki, w którym kilkuosobowe zespoły uczniów szkół ponadpodstawowych współzawodniczą ze sobą w tworzeniu własnej książki! Jeśli chcecie wziąć udział w konkursie zbierzcie drużynę (od 3 do 10 osób) oraz znajdźcie nauczyciela — opiekuna zespołu, który zgłosi was do konkursu.
Konkurs został objęty honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Patronat nad turniejem objął również Instytut Książki. Rejestracja uczestników konkursu rozpoczyna się już 15 września 2017 roku. Formularz rejestracyjny, regulamin oraz harmonogram konkursu znajdują się na stronie internetowej: konkurs.

Więcej informacji w szkolnej bibliotece!

Projekt – ,,Upoluj swoją książkę”

Nasza szkoła zgłosiła się do projektu – ,,Upoluj swoją książkę” . Projekt ten jest skierowany do uczniów liceów ogólnokształcących. Kampania trwa od 2 do 30 listopada, która została objęta patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej.
W ramach akcji do biorących w niej udział szkół trafią specjalne plakaty z okładkami 12 bestsellerowych tytułów i kodem QR. Po jego zeskanowaniu przy pomocy smartfona uczniowie otrzymają na miesiąc darmowy dostęp do książek w formie e-booka i audiobooka. Udział w akcji jest bezpłatny.
Akcja jest organizowana z inicjatywy Instytutu Książki wraz z Krakowskim Biurem Festiwalowym oraz platformą e-bookową Woblink.com, które z ogromnym sukcesem od czterech lat realizują ogólnopolską akcje promującą czytelnictwo ,,Czytaj PL”. Projekt ,,Upoluj swoją książkę ” oprócz wykorzystania nowych technologii w promocji czytelnictwa ma na celu popularyzację rożnych form książki elektronicznej (e-booki, audiobooki), kreowanie mody na czytanie wśród młodzieży przez wykorzystanie narzędzi, kanałów komunikacji i języka bliskich nastolatkom oraz ukazanie czytelnictwa jako atrakcyjnej formy spędzania wolnego czasu.
Czekamy na pozytywną weryfikację