Ostatni dzwonek roku szkolnego 2017/18

22 czerwca 2018 r. punktualnie o godzinie 9:00 zabrzmiał ostatni dzwonek. Gośćmi uroczystości zakończenia roku szkolnego byli: Pan Daniel Suchecki, Przewodniczący Rady Powiatu Żyrardowskiego, Pan Michał Staniak, Wójt Gminy Puszcza Mariańska, Rodzice i Absolwenci. Pani Dyrektor podsumowała osiągnięcia klas pierwszych i drugich. Siedmioro uczniów uzyskało średnie ocen powyżej 5,00. Najwyższy wynik należy do ucznia klasy I a – 5,44, kolejne wyniki do uczennic z klasy II a – 5,38 i 5,25. W sumie w naszym Liceum świadectwa z wyróżnieniem otrzymało 20% uczniów, a prawie połowa z wszystkich uczniów w szkole (47%) osiągnęła średnią ocen powyżej 4,00. To wielki sukces dydaktyczny uczniów i ich nauczycieli wypracowany wspólnie w tym roku. Uczennica klasy I m otrzymała nagrodę za 100% frekwencję! ???
Niewątpliwie do sukcesu przyczyniła się realizacja unijnego projektu „Akademii Kompetencji”. Swoją wiedzę uczniowie systematyzowali i poszerzali podczas dodatkowych zajęć. Uczestniczyli również w 18 uczniowskich projektach edukacyjnych, których wspaniałe efekty przedstawili podczas Festiwalu Nauki 14 czerwca 2018 roku. ??
Ten rok szkolny był szczególnie związany z Czesławem Tańskim, w Roku Jubileuszu 100lecia Niepodległości, przypomnieliśmy postać wybitnego malarza i prekursora lotnictwa w Polsce – naszego patrona oraz poznaliśmy sylwetkę jego syna – Tadeusza, wspaniałych wielkich Polaków, zasłużonych dla II RP.
Gratulujemy wysokich wyników, życzymy Nauczycielom i Uczniom dobrego, wakacyjnego odpoczynku i do zobaczenia we wrześniu!?