Wizyta Uczniów z IPS Alessandro Filosi Terracina w naszej szkole

W dniach od 19 do 25 listopada gościliśmy w naszej szkole uczniów i nauczycieli ze szkoły Alessandro Filosi z Terracina we Włoszech. Mobilność włoskich przyjaciół była częścią realizacji celów projektu “Szkola Agencja Informacji Dziennikarskiej” ERASMUS+  nr 2021-2-PL01-KA210-SCH-000050183.

Szkolna Agencja Informacji Dziennikarskiej kontynuuje realizację celów projektu poprzez możliwość poznania obydwu szkół, państw, systemów nauczania, radzenia sobie z problemami XXI wieku, poprzez wymianę bezpośrednich spotkań – mobilności uczniów.
Włoscy Uczniowie wzięli udział w szkoleniu z zakresu obsługi strony eTwinning ESEP, uczestniczyli w lekcjach języka polskiego, języka angielskiego, historii, geografii, chemii, historii i teraźniejszości.
Brali udział w wyjazdach warsztatowych do Warszawy i Łodzi. Uczestniczyli w debacie na temat wpływu człowieka na środowisko naturalne ‘Carbon Footprint Debate’, jak również  w spotkaniu naukowym podczas Nocy w Puszczy.