Uroczystość podpisania porozumienia z 38. Sdzab OP

13.10.2023 r.
PIĄTEK TRZYNASTEGO
…okazał się dla Liceum po wielekroć szczęśliwy.
Pani Dyrektor Urszula Ewa Matusiak oraz Dowódca Jednostki Pan ppłk Andrzej Kujawa podpisali porozumienie o współpracy między szkołą a 38. Sochaczewskim Dywizjonem Zabezpieczenia Obrony Powietrznej im. mjr Feliksa Kozubowskiego. Jednostka wojskowa objęła patronatem oddział przygotowania wojskowego. Wielu uczniów klas drugich, trzecich, a nawet czwartych otrzymało awanse. Przeprowadzonych potem pięć pokazów umiejętności zdobytych na zajęciach wojskowych udowodniło klasę naszych asów. Dzień przed świętem Edukacji Narodowej uczniowie zrobili też nauczycielom i dyrekcji szczególną niespodziankę. Sala gimnastyczna stała się na moment salą tronową, na której Królowa, czyli Pani Dyrektor, przyjmowała gości. W Jej imieniu Kamila Wachnik, Aleksandra Świtala, Lena Krzykwa i Julia Szeliga – pomysłodawczynie celebrowania – wręczyły nauczycielom pamiątkowe dyplomy i medale wybite specjalnie na tę okoliczność. Oryginalny pomysł dziewcząt został przyjęty bardzo entuzjastycznie. Dobry nastrój utrzymał się również podczas minikoncertu. Pani Anna Rogala wraz z klasą 1b oraz całą społecznością Szkoły zaśpiewała utwór o nadludzkich umiejętnościach. W Liceum w Puszczy Mariańskiej i kadra, i Dyrekcja, i uczniowie, a także wszyscy pracownicy niepedagogiczni mają SUPERMOCE, co tworzy niepowtarzalny klimat Szkoły!