DEBIUT JULII NAGRODZONY

Dwie uczennice naszej szkoły – Sylwia Bechcicka i Julia Szczygielska – napisały prace na konkurs literacki „Papierówka” organizowany przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Skierniewicach. Jury przyznało opowiadaniu Julii „Niebieski od nieba” drugie miejsce.

Autorka podjęła trudne tematy – śmierci bliskiej osoby i odrzucenia społecznego. Opowieść o Emilce wychowywanej przez babcię jest mimo to optymistyczna – daje nadzieję na poprawę losu i przekonuje o sile człowieka, której źródło tkwi w pozytywnych emocjach, wspomnieniach i relacjach z innymi ludźmi.

Sylwia to nasza szkolna poetka, która w roku 2017 wygrała konkurs poetycki „O laur Bolesława Prusa”. Jej wiersze o tematyce wojenne były inspiracją do przedstawienia szkolnego wystawionego na uroczystości ślubowania w 2016 roku. Opowiadanie konkursowe „Połów” reprezentuje prozę poetycką. Wzruszająca jest historia chłopaka, który, mimo trudnej sytuacji życiowej, wierzy w magię. Motyw fontanny, do której wrzuca się monety, wypowiadając przy tym życzenia, to inspiracja dla tegorocznego przedstawienia wigilijnego, które będzie można zobaczyć w najbliższy piątek o godz. 18 w naszej szkole.