Podsumowanie projektu “Akademia Kompetencji”

18 czerwca podsumowaliśmy projekt „Akademia Kompetencji”.??
W ciągu dwóch lat przeprowadzono ponad 2 tysiące godzin zajęć – kół naukowych i projektów edukacyjnych. Uczniowie wzięli udział w 6 wyjazdach studyjnych na wyższe uczelnie oraz 4 wyjazdach do Centrum Nauki Kopernik. Szkoła została doposażona w sprzęt oraz pomoce dydaktyczne za 130 tysięcy złotych.

Podczas uroczystości odbył się konkurs na najlepszy projekt edukacyjny. I miejsce zajął projekt „Tworzymy grę planszową”, II miejsce “Co kultura robi dla mnie, co ja robię dla kultury. Działania artystyczne w przestrzeni lokalnej”. Wyróżnieni zostali również uczniowie szczególnie zaangażowani w inne projekty.

Dodatkowym punktem programu była prezentacja robota wykonanego podczas zajęć koła naukowego z informatyki oraz wręczenie nagród za konkurs „Poznaj 100 ptaków Polski” przeprowadzony podczas Nocy w Puszczy.