Ślubowanie

W dniu 12.01.2024 r. odbyło się w naszej szkole ślubowanie uczniów klas pierwszych.

Drodzy pierwszoklasiści! Bądźcie odważni i z odpowiedzialnością podejmujcie wyzwania, realizujcie z nami swoje cele i młodzieńcze marzenia. Bądźcie systematyczni, prawi i aktywni. Nawiązujcie wartościowe przyjaźnie. Niech Wasze relacje będą szczere i trwałe, bo to one są fundamentem i sensem ludzkiej egzystencji. Bądźcie dla siebie życzliwi i wrażliwi na potrzeby innych. Nie wymigujcie się od nauki, bo we współczesnym zmieniającym się świecie jesteście zmuszeni do nieustannego uczenia się nowych rzeczy, czasem nawet takich, o których nikt jeszcze nie ma pojęcia. To Wy pod naszym kierunkiem tworzycie i zmieniacie obecny świat. Rozwijajcie swoje skrzydła, aby wzbić się wysoko, o czym marzył i czego dokonał ponad 100 lat temu nasz patron Czesław Tański.

Życzymy Wam, aby cztery lata wspólnej nauki w Liceum im. Czesława Tańskiego były dla Was niezapomnianą edukacyjną przygodą. Życzymy Wam szkolnych sukcesów. Życzymy, aby za 4 lata, po otrzymaniu świadectwa dojrzałości każdy z Was dostał się na wymarzoną uczelnię, bądź do satysfakcjonującej  pracy.  Dorastajcie w naszej szkole mądrze, radośnie i szczęśliwie. Powodzenia!