Tydzień Konstytucyjny

Nasza szkoła uczestniczy w V edycji Tygodnia Konstytucyjnego #MojaKonstytucja. Jest to akcja edukacyjna organizowana przez Stowarzyszenie im. prof. Zbigniewa Hołdy. Patronat Honorowy nad Tygodniem Konstytucyjnym objął Rzecznik Praw Obywatelskich dr Adam Bodnar. Opiekę merytoryczną nad materiałami dydaktycznymi sprawuje Profesor Marcin Matczak.

8 czerwca 2018 r. klasy I a i I m uczestniczyły w warsztatach prowadzonych przez panią prawnik Katarzynę Przybylską. Celem zajęć było zwrócenie uwagi na praktyczny wymiar obowiązywania Konstytucji oraz promowanie wśród młodych ludzi świadomego obywatelstwa. W trakcie zajęć uczniowie w przystępny i interesujący sposób doświadczyli, iż problematyka konstytucyjna ma bezpośredni wpływ na codzienne życie każdego z nas.Ta ogólnopolska akcja zwiększa motywację do zainteresowania się sprawami publicznymi.