Tydzień z Patronem – piątek 13.04.2018 r.

Ostatni dzień Tygodnia z Patronem to czas podsumowań. Pan Grzegorz Dobrowolski oraz Pan kpt. Wojciech Tomaszewski wręczyli nagrody w konkursie plastycznym „Od Ikara do kosmosu – marzenia o lataniu”. Łącznie nagrodzonych zostało 15 prac plastycznych uczniów: klas siódmych szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych. Nagrodzeni zostali również uczniowie w szkolnym konkursie wiedzy o Patronie.
Gościem specjalnym uroczystości był Pan Adam Sikorski – historyk, reżyser, radiowiec, autor tekstów oraz twórca programu TVP Historia „Było… nie minęło”. Krótka prelekcja, którą wygłosił była niezwykle ciekawa.
W piątek  zaprezentowana została lotnia Cz. Tańskiego wydrukowana metodą 3D. Model lotni stworzył Rafał Pietras z klasy IIa. Projekt został zrealizowany dzięki Panu Tomaszowi Szlązakowi, Dyrektorowi Biura Rozwoju i Inwestycji Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego oraz Panu Andrzejowi Burgsowi, Prezesowi Zarządu oraz CEO w Sygnis New Technologies Sp. z o.o., którzy byli obecni na uroczystości.
To był wspaniały tydzień, pełen niesamowitych wydarzeń, dzięki niemu poznaliśmy Czesława i Tadeusza Tańskich na nowo.