Uczniowie klasy 2M na zajęciach w Sądzie Rejonowym w Żyrardowie

22 maja 2018 r. klasa druga  wojskowo – policyjna z LO im. Czesława Tańskiego  w Puszczy Mariańskiej wzięła udział w rozprawie jawnej, która odbyła się w Sądzie Rejonowym w Żyrardowie.  Działalność związana z wiedzą o służbach mundurowych i prawie związana jest z ukierunkowaniem klas mundurowych.  Uczniowie podczas rozprawy poznawali procedury prawne i specyfikę pracy sądu rejonowego.  Dzięki uprzejmości pan sędziego, przed i po zakończeniu rozprawy uczniowie otrzymali szczegółowe wyjaśnienia dotyczące obowiązków i pracy poszczególnych stron biorących udział w rozprawie. Pan Sędzia prowadzący rozprawę, absolwent naszego LO zachęcał młodzież do kształcenia w kierunku prawniczym i odpowiedział na szereg pytań nurtujących uczestników tej niebywale ciekawej i przydatnej lekcji o prawie i jego właściwym zastosowaniu.