Wernisaż wystawy „W drodze do niepodległości”

25 września 2018 r. w naszej szkole odbył się wernisaż wystawy „W drodze do niepodległości”. Zaproszeni goście, nasi uczniowie, nauczyciele, oraz gimnazjaliści z Puszczy Mariańskiej wysłuchali niezwykle ciekawego wykładu Pana Zbigniewa Dzika, nauczyciela historii na temat walki o niepodległość, po czym zwiedzili wystawę.

Wystawa jest elementem projektu edukacyjnego „Dla Niepodległej” realizowanego przez Bank Pocztowy S.A. oraz PERN S.A., we współpracy z Narodowym Archiwum Cyfrowym i Archiwum Akt Nowych pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej. Jesteśmy jedną z 200 szkół w Polsce, w których  można ją zobaczyć. Projekt jest częścią obchodów stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości, koordynowanych przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Wieloletniego „Niepodległa” na lata 2017–2021.

Serdecznie zapraszamy do zwiedzania wystawy w godzinach pracy szkoły.