Wycieczka – Teatr Wielki, Pałac Prezydencki, Centrum Weterana

Dnia 28 lutego 2019 uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w wycieczce do Warszawy. Program wycieczki był bardzo ciekawy i różnorodny.

Teatr Wielki – Opera Narodowa –  zajrzeliśmy za kulisy największej sceny operowej świata. Byliśmy w: malarni, modelarni, pracowni krawieckiej i magazynach kostiumów.

Pałac Prezydencki – to już kolejna grupa uczniów z naszej szkoły odwiedziła to niezwykłe miejsce. Wysłuchaliśmy krótkiej historii o dziejach pałacu i jego właścicielach, a następnie obejrzeliśmy sale znane wszystkim z telewizji: Kolumnową, Bankietową, Rokoko oraz Salę Białą im. L. Kaczyńskiego. Byliśmy także w Kaplicy Pałacowej, w której modlili się Jan Paweł II i Benedykt XVI.

Ostatni punkt programu – wizyta w Centrum Weterana Działań Poza Granicami Państwa. Uczestniczyliśmy w interaktywnej lekcji historii, opowieści o patriotyzmie, zagrożeniu i odwadze. W sali tradycji obejrzeliśmy pamiątki przywiezione przez naszych żołnierzy z misji zagranicznych, a na koniec złożyliśmy kwiaty pod Pomnikiem Żołnierzy Poległych w Misjach i Operacjach Wojskowych poza granicami Państwa i zapaliliśmy znicz przy ścianie pamięci z nazwiskami tych, którzy nie wrócili.

All-focus
All-focus

All-focus
All-focus
All-focus
All-focus
All-focus