Zajęcia z biologii w ramach “Szkoły Ćwiczeń”

W dniu 21 lutego w Zespole Szkół w Międzyborowie odbyły się zajęcia z biologii, które poprowadziła dr Anna Traut-Seliga, nauczycielka biologii w Tańskim. Tematem zajęć była ochrona gatunkowa roślin, grzybów i zwierząt w Polsce oraz przyrodnicze znaczenie omawianych chronionych gatunków. Słuchacze prelekcji mogli dowiedzieć się, dlaczego niektóre gatunki wymagają ochrony i w jaki sposób powiązane są z ekosystemami, w których żyją. Spotkanie było pierwszym z serii, ponieważ zainteresowanie treścią prelekcji było tak duże, iż od razu ustalono, że uczniowie międzyborowskiej szkoły przyjadą w marcu do Tańskiego, aby uczyć się pszczelarstwa (projekt w ramach Akademii Kompetencji) oraz przyjadą na przyrodnicze zajęcia terenowe do Puszczy Bolimowskiej w połowie czerwca.

Wspólne edukacyjne działania obu Szkół zostały podjęte dzięki  uczestnictwu w innowacyjnym pilotażowym  projekcie Ośrodka Rozwoju Edukacji „Szkoła Ćwiczeń” i już zaczynają przynosić owoce!