LEKCJE MUZYKI W PRAKTYCE

28.02.2022 r.
Centrum Kultury i Sztuki w Skierniewicach to atom szeroko rozumianej kultury. Można w nim obejrzeć wystawę prac lokalnych artystów i twórców o ogólnopolskiej, a nawet światowej sławie, wziąć udział w warsztatach plastycznych (np. jak dziś – malowania kawą), nagrać utwór (np. jak dziś – wiersz M.Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej) czy obejrzeć film (poprzedzony wykładem o rzece Rawce fenomenalny “River” z wysokiej jakości muzyką filmową – np. jak…).
Działalności CKIS-u przyglądali się uczniowie klas 1a i 1m. P. Michał Krzesiak opowiadał im o wystawie fotografii Zdzisława Beksińskiego, jego zainteresowaniach, rodzinnych historiach, życiu i twórczości graficznej i malarskiej. Dało to początek dyskusji o historii fotografii, rozwoju fantastyki i grotesce. Okazało się, że piwnice budynku, w którym mieścił się browar Strakacza, to zetknięcie ze sztuką uliczną. W studiu nagrań dla uczniów z Puszczy Mariańskiej P. Witold Marjański (przypadek?) pokazywał, na czym polega praca realizatora dźwięku.
Może tych kilka lekcji muzyki będzie dla kogoś z uczestników początkiem rozwoju w wybranej z wielu dziedzin, jakimi zajmuje się centrum kultury.