NASZA UCZENNICA WŚRÓD NAJLEPSZYCH Z MAZOWSZA

O tym, ile trzeba mieć pokory wobec własnej niewiedzy, jak wiele trudu wymaga zdobywanie mądrości i jak dużą siłę psychiczną należy w sobie odnaleźć, by wykazać się umiejętnościami, przekonała się w ostatnich miesiącach nasza uczennica. Weronika Buczna od grudnia do marca brała udział w XLVIII Olimpiadzie Literatury i Języka Polskiego, docierając do ustnej części etapu okręgowego.

Weronika napisała pracę o polocie, wzlocie i locie, która została wysoko oceniona przez ekspertów. Fragmenty pracy Weronika zaprezentowała przed uczniami i szkolną komisją. Rekomendacja do pisemnej części zawodów etapu okręgowego otrzymana od znawców przez 23 uczniów z regionu Mazowsza zobowiązywała do żmudnych przygotowań do testu językowego i pracy badawczej. Jury przyznało Jej wypracowaniu 50 na 60 punktów i ta wysoka ocena dała naszej uczennicy, jako jednej z 15 osób, kwalifikacje do ustnej części etapu okręgowego, na którym w tym roku Weronika zakończyła życiową przygodę z olimpiadą.

Jako osoba czuwająca nad przygotowaniami Weroniki obserwowałam Jej wielkie zaangażowanie i ogromną pracowitość. Jestem dumna, że, używając metaforyki lotu, poszybowała.

Anna Rogala