Tydzień z Patronem – poniedziałek 9.04.2018 r.

Tydzień patrona rozpoczął się od spotkania na szkolnej sali gimnastycznej, gdzie Dyrektor Urszula Matusiak przedstawiła uczniom i nauczycielom plan na najbliższe dni. Po nim odbył się premierowy pokaz filmu poklatkowego o Czesławie Tańskim. Kto mu dał skrzydła? to pokłosie projektu edukacyjnego realizowanego w ramach Akademii Kompetencji przez Weronikę Buczną, Sylwię Bechcicką, Franciszka Lemiesza, Michała Oziębłego, Aleksandrę Polińską i Wiktorię Rypkowską pod opieką Anny Rogali.

Rozpowszechnianie wiedzy o patronie wśród najmłodszych, animowanie życia społeczności lokalnej było celem zaproszenia do szkoły gości – przedszkolaków z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Puszczy Mariańskiej pod opieką Karoliny Ciarki i Pauliny Rutkowskiej. Grupa sześciolatków po krótkiej pogadance z Anną Rogalą obejrzała film o Czesławie Tańskim, a następnie kolorowała lotnię.