Tydzień z Patronem – wtorek 10.04.2018 r.

Drugi dzień Tygodnia z Patronem rozpoczęliśmy szkolnym konkursem wiedzy o Czesławie Tańskim. Uczniowie za pomocą smartfonów rozwiązywali test stworzony w aplikacji quizizz. Najwyższą liczbę punktów uzyskali: Natalia Pawlik (klasa 2a), Wiktoria Rypkowska (klasa 2a), Karol Jodłowski (klasa 2m).

Drugim punktem wtorkowego programu była gra terenowa.

Sześcioro uczniów klasy I m pod opieką Pani Krystyny Niewczas-Szczepaniak, przy współpracy z Mariańskim Rochem Inicjatyw Ekonomiczno-Społecznych stworzyło grę terenową – Quest – „W ślad za wybitnymi Puszczy Mariańskiej I Olszanki”. Jest to efekt 20 godzin pracy uczniów podczas spotkań projektowych realizowanych w ramach “Akademii Kompetencji”.

We wtorek 3 grupy (składające się z uczniów, nauczycieli i rodziców) rozwiązywały quest, spacerując po Olszance. Była to wspaniała okazja do poznania ważnych miejsc i ciekawych historii związanych z osobami, które znacząco wpłynęły na rozwój gminy Puszcza Mariańska i nie tylko.