Wyjazd do Wojskowej Akademii Technicznej

12 grudnia 2017 r. w ramach unijnego projektu „Akademia Kompetencji”, uczniowie zainteresowani naukami ścisłymi wzięli udział w wyjeździe studyjnym do Wojskowej Akademii Technicznej.  Zaproszenie do uczelni możliwe było na podstawie  porozumienia podpisanego z WAT w styczniu 2017 roku.

Uczniowie wcielili się w rolę studentów Wydziału Elektroniki i wsłuchali ciekawego wykładu multimedialnego „Zastosowanie technik biometrycznych w procesie identyfikacji tożsamości”. Biometria to dziedzina zajmująca się metodami rozpoznawania i identyfikacji, uczniowie dowiedzieli się czym różnią się te dwa terminy.

Natomiast na Wydziale Mechanicznym uczniowie zgłębili wiedzę na temat przyczyn i skutków wypadków drogowych na podstawie faktycznych zdarzeń. Zajęcia przeprowadził ekspert do spraw wyjaśniania przyczyn wypadków drogowych, który omówił m.in. ostatnią sekundę zderzeń czołowych.